Реферат: Металлоконструкции
M = -912,77 кН×м; N = 1232,9 кН;
Розрахункова комбінація зусиль в перерізі над
уступом (переріз 2-2)
1) M = 153,56 кН×м; N =
-385,7 кН;
2) M = -154,59 кН×м; N = -503,96 кН;
Тиснення мостових кранів Dmax = 842,204 кН;
Міцність стикового шва (шов 1) перевіряємо по
нормальним напруженням в крайніх точках надкранової частини колони по першій
комбінації зусиль
M і N
-
зовнішня полиця
-
внутрішня полиця
По другій комбінації зусиль
-
зовнішня полиця
-
внутрішня полиця
Товщину стінки траверси визначаємо за умови зім'яття при товщині
опорної плити tpl = 30 мм
де lef = bd +2×tpl = 380 + 2×30 = 440 мм.
Приймаємо товщину стінки траверси 1см;
Максимальне зусилля, яке припадає на внутрішню полицю (друга
комбінація зусиль)
Приймаємо напівавтоматичне зварювання дротом СВ-08А;
d = 1,4…2 мм; bf = 0,9; bz = 1,05; Rwf = 18 кН/см2;
Rwz = 0,45×Run = 0,45×36 = 16,2 кН/см2.
Довжина зварного шва кріплення ребра до стінки
траверси (шов 2) при
kf = 6 мм; (конструктивно
мінімальний катет шва)
bf×Ruf = 0,9×18 = 16,2 кН/см2 < bz×Rwz = 1,05×16,2 = 17 кН/см2;
Переріз вертикальних ребер траверси приймаємо
120х16 мм;
Визначаємо висоту траверси за умови жорсткості
сполучення:
htr = 0,8 м; а
саму траверсу заводимо в проріз стінки підкранової гілки колони.
Для розрахунку зварних швів кріплення траверси
до стінки підкранової гілки колони вибираємо з таблиці сполучень зусиль для
перерізу 2-2 значення M і N, які дають максимальну реакцію
траверси зі сторони підкранової гілки колони, з урахуванням моментів від Dmax і T.
В даному прикладі
M = -153,56 кН×м; N = -503,96 кН;
Зусилля для розрахунку зварних швів:
Необхідна довжина зварного шва при kf = 9 мм;
Необхідна висота траверси за умови міцності
стінки підкранової гілки колони на зріз
Таким чином прийняту висоту траверси залишаємо без змін.
Нижній пояс траверси приймаємо конструктивно з
листа 560х14 мм,
а верхні горизонтальні ребра траверси – із
двох листів 180х14 мм.
Визначаємо геометричні характеристики траверси – положення центра
ваги перерізу відносно нижній грані пояса траверси
Момент інерції
Мінімальний момент опору:
Максимальний згинаючий момент в траверсі
Нормальні напруження в траверсі
Максимальна поперечна сила в траверсі
Дотичні напруги:
міцність траверси забезпечена.
Вихідні дані: розрахункові сполучення зусиль
– для розрахунку бази підкранової гілки колони на рівні зрізу фундаменту: M = -912,77 кН×м;
N = -1232,9 кН; матеріал фундаменту – важкий бетон класу В10 матеріали елементів бази
– сталь С235.
Розрахункове зусилля в підкрановій гілці колони
Необхідна площа опорної плити бази
Товщину траверси приймаємо ttr = 12 мм; а звис
плити призначаємо
c = 4,8 см;
Ширина опорної плити
Необхідна довжина плити
Так як Lpl < висоти перерізу
підкранової гілки, тобто < 60 см; то приймаємо мінімально допустиму довжину
бази, тобто:
Lpl = 60 + 2×2,5 = 65 см;
Фактичні напруження під опорною плитою
Для визначення товщини плити розглянемо три ділянки:
- консольна (ділянка 1);
- обперту на
чотири сторони (ділянка 2);
- обперту на три сторони (ділянка 3);
Згинаючий момент на ділянці 1.
Згинаючий момент на ділянці 2 визначаємо як в
балці прольотом a, так як
b/a = 58/9,6 = 6,04 > 2
Згинаючий момент на ділянці 3
Необхідну товщину плити визначаємо по максимальному моменту
(ділянка 3)
Приймаємо товщину плити з урахуванням припуску на фрезерування 20
мм.
Висоту траверси визначаємо за умови розміщення зварних швів,
кріплення траверси до гілки колони (зусилля передаються через 4 шва).
Зварювання напівавтоматичне дротом СВ-08А d = 1,4…2 мм при катеті шва kf = 5 мм;
Приймаємо htr = 20 см;
Рівномірно розподілене лінійне навантаження на траверсу
Згинаючий момент в траверси як в балці обпертій на полиці колони
Поперечна сила
Геометричні характеристики траверси:
Нормальні напруження в траверси
Дотичні напруження:
Приведені напруження:
міцність траверси забезпечена.
III. Розрахунок
підкранової балки
Ведемо розрахунок підкранової балки
крайнього ряду прольотом 12 м
під два крана вантажепідйомністю Q = 50/10 т;
Режим роботи крана – середній. Проліт цеху – 24 м. Матеріал балки –
сталь Вст3Гпс 5-1;
R = 230 МПа = 23 кН/см2; Rср = 135 МПа = 13,5 кН/см2.
Для крана Q = 50/10 т середнього режиму роботи Fmax = 470 кН; вага
візка qm = 180 кН; тип кранового рельсу КР-80.
Для крану середнього режиму роботи
горизонтальне зусилля на колесо крана Tкн = 17 кН;
Розрахункові значення зусиль на колесо крану знаходимо по формулі
з урахуванням коефіцієнту надійності по призначенню gn = 0,95.
Розрахунковий момент від вертикального навантаження:
Розрахунковий момент від горизонтального навантаження:
Розрахункове значення вертикальної та
горизонтальної поперечних сил
Приймаємо підкранову балку симетричного перерізу з гальмівною
конструкцією в вигляді листа з ріфльоної сталі t = 6 мм і швелера №
36. Значення коефіцієнту b знаходимо по формулі:
Задаймося kст = hст/tст = 120
Мінімальна висота балки:
Приймаємо hб = 130 см (кратного 10 см).
Задаємося товщиною полиць tн = 2 см;
hст = hб - 2×tн = 130 -2×2 = 126 см;
Приймаємо стінку товщиною 1 см; kст = 126/1 = 126;
Розміри поясних листів знаходимо:
Приймаємо пояс з листа перерізом 20х380
мм, An = 76 см2;
Стійкість пояса забезпечена, так як
Визначаємо геометричні характеристики перерізу:
Геометричні
характеристики гальмівної балки відносно осі y-y (у склад
гальмівної балки входять верхній пояс, гальмівний лист і швелер).
- відстань від осі підкранової балки до
центру ваги перерізу
Перевіряємо нормальні напруження в верхньому поясі (точка А).
Міцність на дію
дотичних напружень на опорі забезпечена, так як товщина стінки більше той, яку
ми знайшли виходячи з умов зрізу.
Жорсткість балки
теж забезпечена, так як прийнята висота балки
hб >
hmin.
Перевіряємо міцність стінки балки від дії місцевих напружень під
колесом крану.
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5
|